İşyerinde Motivasyonunu Artıracak Dekorasyon Fikirleri

Kategori: Genel - 64 viewsYorum Yazın
İşyerinde Motivasyonunu Artıracak Dekorasyon Fikirleri

Çalışma ortamları, kişilerin gün içerisindeki performans ve enerjisine büyük oranda etki etmektedir. Neredeyse evler kadar vakit geçirilen bu ortamlarda ufak değişimler meydana getirilerek çalışma ruhunun artırabildiğini, daha ferah ve huzurlu mekanlar oluşturabildiğini belirtmek istiyoruz. İnsanlar, hayatları boyunca daima motive edilmeye ihtiyaç duyarlar. Motive edici küçük bir söz dahi kişilerin cesaretlenmesine katkı sağlamaktadır. Ofislerde de bu durum masalar üzerine yazılan ufak notlarla sağlanabilmektedir.  Son zamanlarda değişik tasarımlara sahip olan ofisler hem müşterilerin hem de çalışanların dikkatlerini çekmekte. Örnek olarak bir duvarlarda bulunan boyalı takvimler hem iş temposu hakkında bilgi vermekte hem de çalışanların hafızalarının canlı tutulmasına olanak sağlamakta. Bu takvimler başta toplantı tarihleri olmak üzere özel günler, davetiyeler gibi unutulmayacak anların da canlı kalmasını sağlamakta.

İşyerleri için dekorasyon fikirleri içerisinde karamsarlıklar olabilmekte. Çalışma masaların nerede duracağı, dolapların konumu gibi ayrıntılar oldukça önemlidir. İşyeri sahibi gözünde değersiz olarak görülen birçok eşyanın usta eller tarafından şekillendirilmesi ortaya güzel bir görünümün çıkmasını sağlamaktadır. Ofis içerisinde günlük olarak sık kullanılan bazı eşyalar, değişime uğratılarak farklı görünümler kazandırılabilir. Daha canlı ve parlak görünümler pozitif ruh hallerinin meydana gelmesine olanak sağlamakta. Önemli belge ve dosyalar için ayrı bir bölüm oluşturabilir, duvarın bir bölümü bu alana ayrılabilir. Duvarlar üzerine yerleştirilecek özel seleler, özel dosyaların korunaklı ve sürekli gözler önünde bulunmasına olanak sağlayacaktır. Dekor ustaları tarafından şekillendirilen alanlar dışında kendi kişisel zevkleriniz ve çalışanların görüşü ile farklı konseptler geliştirilebilir, birçok nesne ve resimden yeni alanlar oluşturabilirsiniz.

Eskiden kalma eşyalar zamanla çalışanların enerjilerini büyük oranda düşürmektedir. Bu nedenle modern tasarımlarla yenilemek hem patronların hem de çalışanların moral ve motivasyonlarını büyük oranda artırmaktadır. Eski eşya ya da nesnelerden masa üstlerinin şekillenmesine, doğal bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ofis içerisinde sürekli eşya kayıplarından şikayet eden kişiler ise dekor ürünlerinden muhteşem çözüm önerileri meydana getirebilirler. Anlatımını yaptığımız yöntemler, ofis ya da işyerlerinin daha şirin, daha canlı ve iş potansiyelini artırıcı etkilere sahip olduğunu söyleyebiliriz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!