Muhteşem Kıyafet Odası Yapmak için İpuçları

Muhteşem Kıyafet Odası Yapmak için İpuçları

Ekonomik gelişmeler, insanların hayatlarını büyük oranda değiştirmektedir. Giderek artan kültür ve sosyal hayat insanların dış görünüşlerine önem vermelerine neden olmuştur. Kıyafet bir ihtiyaçtan çıkmış olup bir gereksinim haline gelmiştir. Popüler markalar her sezon yeni ürünler çıkartarak moda denilen kavramın oluşmasına, her sezon için ayrı kıyafetler alınılmasına neden olmuştur. Bir yıldan fazla giyilen kıyafetler toplum tarafından dışlatılmaya dahi neden olmuştur. Bunun yanında tekstil alanında meydana gelen gelişmeler üretimlerin düşmesine, satışlarda bulunan kıyafetlerin oldukça ekonomik fiyatlarla sunulmasına olanak sağlamıştır. Her geçen gün alınan yeni kıyafetler, bazı kişiler için kıyafet odası oluşturulmasına neden olduğu görülmüştür. Büyüğünden küçüğüne evlerde olması gereken bir kıyafet odasının nasıl tasarlanması gerekildiğini yazımızın devamında görebilirsiniz.

Kıyafet sayısının fazla olmasına karşın tasarlanacak olan odanın büyük olmasına hiç de gerek yoktur. Bu alanlar için öncelikle planlamanın büyük önem gösterdiğini, tasarımdan alınan güç ile binlerce kıyafeti ufak bir alana sığdırılabildiğini belirtmek istiyoruz. Kıyafetler rastgele dizmek yerine kategorilere bölerek düzenli bir yerleşim yapılması alandan tasarruf edilmesini önünü aralamaktadır. Kıyafet odası ya da dolabı hazırlanırken bölgeden maksimum etki alabilmek için köşe bölgelerden kesinlikle uzak durulması gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Son zaman zamanlarda birçok kişinin yatak odasının belirli bir bölümünü bölerek ayrı bir kıyafet odası oluşturduğunu görebiliyoruz. Bölme işlemleri için şeffaf paravanlardan yararlanan kişiler, boşta kalan alanların içerisine koltuk ve uf seçenekleri ilave ederek yatak odalarına farklı bir imaj oluşturabilmektedir. Bu alanda yukarıda bahsettiğimiz gibi düzen oldukça önemli olup en ufak bir dağınıklık bölgeden alınan faydaların olumsuzluğa düşmesine neden olabilmektedir. Kıyafet dolabı içerisinde mümkün olduğunca askılardan yararlanmak alandan tasarruf edilmesine olanak sağlamaktadır. Kapalı raflar kullanmak yerine açık raflar kullanmak hem sizin hem de kıyafetleriniz için büyük kolaylıklar meydana getirecektir.

Eğer küçük bir alandan kıyafet odası ya da bölümü yaptırmak istiyorsanız camlı sürgülü dolaplar kullanmanız yararınıza olacaktır. Bu şekilde hem alandan tasarruf eden kişiler boşta kalan alanlarını diğer dekor ürünleri ile zenginleştirebilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir