Oturma Odası Örnekleri

Oturma Odası Örnekleri

Bir evin hem en şık hem de en rahat olması gereken yeri oturma odasıdır. Tüm akşamınız gerek eşinizle gerek çocuklarınızla geçireceğiniz yer oturma odasıdır. Bu yazımızda oturma odası örnekleri nasıl olmalıdır, nelere dikkat edilmelidir gibi soruları yanıtlayacağız. Aynı zamanda gelecek misafirinizin yakınlığına göre de onları oturma odasında ağırlayabilirsiniz. Son zamanlarda harika modellere sahip oturma odası takımları çıktı.

Oturma Odası Örnekleri İnceleme

büyük oturma odası ve amerikan mutfak
büyük oturma odası ve amerikan mutfak

Hem klasik hem de modern tarzda önemli ilerlemeler kaydedildi. Hem renklerde hem kumaşlarda değişiklikler yapılıyor. Son dönemlerin renkleri turkuaz, mürdüm ve pudra renkleri. Bunların yanı sıra kahverengi ve siyah her zamanki yerini koruyor. Turkuaz mürdüm pudra pembesi gibi renkler genellikle beyazlarla harmanlanıyor.

Gömme mobilya Oturma Odası Örneği
Gömme mobilya Oturma Odası Örneği

Kahverengiler de ise krem tonları kullanılmakta. En çok rastladığımız oturma grubu modellerinden birisi de çiçekli oturma gruplarıdır. Bu oturma gruplarında genelde kullanılan tarz kanepenin genel renklerini içinde barındıran çiçekli minderlere sahip olmasıdır. Bu çiçekli minderlerin kumaşından da tekli koltuklar yapılıyor.

Oturma Odası Nasıl Olmalı

ikea Oturma Odası Örnekleri
ikea Oturma Odası Örnekleri

Birbiriyle harmanlanmış harika bir görünüm yakalanıyor. Bu uyum sadece çiçek desenli kumaşlarla yapılmıyor elbette. Kahverengi bir kanepe hayal edin. Yastıklarını hardal sarısı düşünün. Tekli koltuklarını ise tam tersi koltuğu sarı yastığını kahverengi hayal edin. İşte bu şekilde tasarlanıyor oturma odası takımları. Bunların yanış sıra L koltuklarda oturma odalarının vazgeçilmezleri.

mini Oturma Odası Örneği
mini Oturma Odası Örneği

Oturma odasını nasıl planlayacağınız şüphesiz oturma odanızın büyüklüğüne göre değişir. Eğer küçük bir oturma odanız varsa ona göre mobilya seçimi yaparsınız. Bu sebeple bu yazıda birkaç tane farklı tip oturma odası vermeye çalıştım, bu oturma odaları sizlere mutlaka bir fikir oluşturacaktır. Oturma odası örnekleri sade ve şatafatlı olarak da sizin seçiminize kalmıştır.

Kimisi çok detaylı gösterişli oturma odası istese de kimileri de gözü yormayan sade bir oturma odası isteyebilir. Bu sebeple bir çok farklı örnek verdik, galeri de verdiğim oturma odası örneklerine de göz gezdirebilirsiniz.

(Son Güncelleme : 03/04/2018)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir