Ev Sehpa Modelleri ve Son Moda Sehpalar

Ev sehpa modelleri ve Son Moda Sehpalar

Ev sehpa modelleri ve Son Moda Sehpalar Bir ev için en önemli parçalardan birisi olarak gösterilen sehpa gerek salonlar gerekse oturma odaların en nadide parçaları arasında yer almaktadır. Yeri geldiğinde görünüme katkı sağlayan bu parçalar misafirlerin gelmesi durumunda servisler için faydalanarak birçok amaca hizmet etmeye çalışmaktadır. Sehpa alımları genel olarak koltuk takımı ya da yemek takımı ile beraber alınarak kombin yapılmaya çalışılmaktadır. Üreticiler, bir bütünlük sağlaması amacı ile birçok parçayı birbirine uygun renk ve görünümde hazırlayarak dekorasyona mümkün olduğunca katkı sağlamak isterler. Renk seçimi konusunda salon ya da mutfak içerisinde bulunan diğer ürünler baz alınarak karar verilmelidir. Renk konusunda baskı yapmayan üreticiler, tercihleri tamamen alıcıların keyiflerine göre yürütmektedir.

Sehpalar, servis olarak sadece belirli zamanlarda kullanılmaktadır. Diğer günler salon ve mutfak tasarımlarına göre hareket etmesi üzerinde bulunan ekipmanlara göre değişiklik göstermektedir. Dekor ürünleri, bağlı oldukları parçaları değiştirerek farklı bir görünüm kazanmalarına olanak sağlamakta. Aktif olarak kullanılmayan sehpaların üzeri vazo, çiçek ya da maket ürünlerle şekillendirilerek güzel görünümler kazandırılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken tek şek; dekor ürünü olarak alınan parçaların eşit boyutlardan oluşmaması gerekmekte. Her ürünün aynı boyut üzerinde olması dekor ürünlerinin cazibelerini ortadan kaldırarak tek bir görünüm kazanmasına neden olmaktadır. Küçük olan nesneleri ek materyaller ile yükseltebilir, öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kitaplar, bu konuda istenilen sonuçların alınmasına büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Sehpa üzerine yerleştirilen dekor ürünleri koltukta oturan kişilerin görüş mesafesini engellememeli, oturuş düzeninin bozulmasına neden olmamalıdır. Rastgele olarak yerleştirilen malzemeler hem olumsuz görüşlerin meydana gelmesine hem de misafirlerin rahat bir sohbet ya da misafirlik geçirmesinin önüne geçmektedir.  Dekor ürünlerinden ziyade misafirlerin ilgisini çekebilecek bazı materyallere yer vermeye çalışılmalıdır. Popüler dergiler, kitaplar misafirlerin dikkatlerini büyük oranda çekmektedir. Sehpa olarak satılan ürünler dışında eski sandık ya da küçük boyutlarda yer alan masaları birleştirerek güzel ve büyük bir masa elde edebilirsiniz. Kararsız kalmanız durumunda bir dekor uzmanında destek alarak salon ya da mutfağınıza uygun en güzel tasarımları seçerek yeni görünümler elde edebilirsiniz.

“Ev Sehpa Modelleri ve Son Moda Sehpalar” için bir yorum

  1. İşim gereği Şehirler arası Nakliyat Yapanlar firmasında sekreterlik yapmaktayım. Bu şekilde güzel paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyoruz. Elinize emeğinize sağlık. Uğraş vererek güzel makale yazmışsınız. Bilgileriniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir