Anasayfa » Genel » Ucuz ev dekorasyonu yöntemleri

Ucuz ev dekorasyonu yöntemleri

Ucuz ev dekorasyonu yöntemleri

Kadınlar, gerek sosyal ortamlarda gerek çevrelerinde görmüş oldukları dekorlu evleri sadece uzaktan izlemeyi tercih ederler. Bazı durumlarda görülen tasarımların oldukça pahalı düşünülmesi geri planda durulmasına neden olmakta. Tadilat, her ne olursa olsun evin yapısına ve şekline göre belirli bir maliyete sahip olmaktadır. Konu dekorasyona geldiğinde ise harcanacak tutarı azaltmak ya da artırmak tamamen kişinin kendisine bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Bazı kadınlar el emekleri ile beraber eski eşya ve nesneleri kullanarak ortaya oldukça muhteşem dekor ürünleri çıkarabilmektedir. Bu sayede hem evlerine yenilik getiren kişiler yaptıkları değişim için yüksek miktarda ücret ödemekten kurtulmuş olmaktadır. Birazdan vereceğimiz örnekler sadece fikir olmakla birlikte evlerin nasıl bir değişim gösterdiğini kanıtlamaktadır.

El emeği, göz nuru dekorasyonlar için evde bulunan eski eşyalardan çok güzel bir şekilde yararlanılmaktadır. Örnek olarak mutfakta kullanım ömrünü tamamlamış tabak, çanak, kanca hiç düşünmediğiniz bir anda evinizin en canlı görünümlerden birisini kazandırabilmekte. Oldukça masrafsız olan bu dekor çeşidi için kullanılacak malzemeler konusunda özgür olabilir, değişim için sınırları zorlayabilirsiniz. Bununla beraber salonların baş tacı olarak gösterilen sehpalar için sıradanlık oldukça yanlış bir seçim olmaktadır. Sehpanın ne kadar estetik ve güzel bir görünüm sergilemesi salonların da o kadar estetik ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Sehpa alımı için yüksel bedel ödemek yerine bir marangozdan destek alarak oldukça düşük maliyetlerle güzel işler çıkarabilirsiniz.

Eski eşyalarda kurutulmak, bir an önce atmak isteyebilirsiniz. Oldukça doğal olan bu istediğinizi yararınıza dönüştürebilmek de mümkün. Eşyalar ne kadar büyük ve eski olsalar da güzel bir yerleşim ile evin en değerli parçalarından birisini oluşturabilirsiniz. Bambaşka hava katan bu değişimi yaratabilmek için oldukça uzun bir düşünme süresi gerekebilmekte. Örtüler, ev içerisinde birçok alanda kullanılan en önemli dekor ürünlerinden birisini oluşturmaktadır. Örtü seçimi için para harcamaktan ziyade eski kumaşları bir araya getirerek güzel ve değişik bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. Bu gibi önerilerin devamında kendinizde çeşitli yöntemler geliştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En iyi ev dekorasyon dergileri ve tanıtımları başlıklı makalemizde elle dekorasyon dergisi, evmanya dergi taıtımı ve Türkiyenin en iyi dekorasyon dergileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

fotoşop